SGK - SSK HİZMET DÖKÜMÜ
Sitemiz üzerinden Sgk sorgulama, sgk hizmet dökümü alma, sgk gün sorgulama, ssk prim sorgulama, sgk borç sorgulama, e sgk, tc ile sgk sorgulama, şifresiz sgk sorgulama İşlemlerini Rahatlıkla yapabilirsiniz

SGK Emeklilik Sorgulama

SGK emeklilik sorgulama, ne zaman emekli olurum, sgk emeklilik yaşı hesaplama ve sgk prim gün sayısına göre emeklilik bilgileri sorgulama nasıl yapılır? Emeklilik gesaplamaları ve sgk ne zmaan emekli olabilirim uygulaması standart bir hesaplama sistemine tabi değidir. Zira kademeli emeklilik yasasında işe başlama tarihi, prim gün sayısı ve yaş gibi kriterler işin içerisine girdiği için hesaplama yapılırken standart bir hesaplama programı ile emeklilik hesaplaması yapılamamaktadır. SGK emeklilik hesaplaması ve sorgulaması yapabilmek için çalışanın işe başlama tarihi ve yaş haddi gibi kriterler emeklilik hesaplamasında en önemli kriterlerden biri olarak görülmektedir.

 

Eski emeklilik sorgulama sisteminde emekli olabilmek için başv uru artı sadece toplam prim gün sayısına bakıyordu. Yani prim gün sayısını doldurak kişi kaç yşaında olursa olsun emekli olabilmek için kurumuna başvuru gerçekleştirebiliyordu. Kademeli emeklilik yasasının çıkması ile birlkte SSK emeklilik sorgulama işlemlerinde kişinin hangi yılda işe girdiği, prim gün sayısı ve yaşı gibi özelliklerin sisteme girilmesi ile birlikte emeklilik hesaplamaları gerçekleştirilebilmektedir. Emekli olabilmek için tüm şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu emeklilik başvurularını direk kendi sistemi üzerinden başvuru alma yolu ile gerçekleştirmektedir. SGK ne zaman emekli olabilirim uygulaması e devlet üzerinden şifreli olarak gerçekleştirileceği gibi sayfa üzerinden şifresiz olarak da gerçekleştirilebilmektedir. SGK emeklilik sorgulama ekranı sgk hizmet dökümünde de tahmin edilebilmektedir. SGK hizmet döküm detayında kişinin prim gün sayısı işe giriş bildirgesindeki tarih ve yaş gibi bilgiler olduğu için bu mecradan da SGK emeklilik hesaplamaları gerçekleştirilebilmektedir. 

 

SGK EMEKLİLİK SORGULAMA İÇİN TIKLA

 

Diğer Yazılar