SGK - SSK HİZMET DÖKÜMÜ
Sitemiz üzerinden Sgk sorgulama, sgk hizmet dökümü alma, sgk gün sorgulama, ssk prim sorgulama, sgk borç sorgulama, e sgk, tc ile sgk sorgulama, şifresiz sgk sorgulama İşlemlerini Rahatlıkla yapabilirsiniz

SGK Hizmet Dökümü

SGK hizmet dökümü sorgulama, sgk hizmet dökümü prim gün sayısı öğrenme, ssk hizmet dökümü alma, hizmet dökümü toplam emeklilik gün sayısı sorgulama... SGK hizmet dökümü çalışanların işe girdikleri ilk andan itibarek SGK sistemine yansıtılan ve yatrılmış olan prim detaylarını sunan bir sistemdir. E sgm tarafından geliştirilen bu sistem ile birlikte işe giriş bildirgesine bağlı olarak muhasebe servisleri çalışanların işe başlamasını yaparak prim yatırma işlemini gerçekleştirmektedirler.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu bu sistemi kurarken çalışanların sosyal güvenlik ile ilgili olarak her türlü prim ve gün bilgilerinin sistem üzerinden sorgulanabilmesini ve çıktı alınabilmesini sağlamak amacı ile kurmuştur. Gayet şeffaf bir kullanım olanağı sunan bu sistem ile birlikte çalışanlar sgk primlerinin yatıp yatmadığını SGK hizmet dökümü ekranından çok kolay bir şekilde öğrenebilmektedir. İşe başlayan kişi ile ilgili iş ve işlemler muhasebe servislerince SGK alt yapısı kullanılarak yapılmaktadır. Sigorta primlerinin yatırılıp yatırılmadığı bu yönü ile ilgili ekranlardan çok kolay birş şekilde öğrenilebilmektedir.

 

SSK Hizmet Dökümü Çıktısı Çalışana ne tür bilgiler verir?

 

SSK hizmet dökümü ekranı işe başlayan kişinin sigorta prim bilgileri, toplam gün sayısı, emekli olabilmek için ne kadar daha priminin yatırılması gerektiği, sgk emeklilik prim bilgileri, sgk prim yatırılmayan aylar, sgk borç detayları ve daha sayabileceğimiz çok sayıda bilgiyi sgk hizmet dökümü ekranından öğrenebilmektedirler. SGK hizmet dökümü önceden şifresiz olarak esgm sisteminden alınabilmekteydi faka özellikle güvenlik anlamında yaşanan sıkıntılardan ötürü e devlet sgk hizmet dökümü sistemine dönüş yapılmıştır.

 

Herkes kendi kişisel şifresi ile sgk hizmet dökümü çıktısı alma ekranına girişini yaparak kendi çalışma yaşamına yönelik olarak hizmet bilgisine ulaşabilmektedir. Şifresiz olarak e devlet sistemine giriş yapabilmenizin bir yolu da bankacılık hizmetleri ekranından e devlet uygulamasına geçiştir. buradan da sgk hizmet dökümü sorgulama ekranına girerek bilgi alabilirsiniz. 

SGK HİZMET DÖKÜMÜ ALMAK İÇİN TIKLA

 

 

Diğer Yazılar